شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

راهنمای عضویت

Delivered by FeedBurner

‼️ اطلاعیه ‼️ ✍️کانال حسابداری دات کام در نظر دارد؛ به مناسبت هفته و روز حسابدار و همچنین تجلیل از زحمات شما عزیزان ، مسابقه ای که عمدتا” از میان مطالب مندرج در کانال و مطالب حرفه، میباشد ،بین اعضای محترم برگزار نموده و به قید قرعه به تعدادی از منتخبین جوایزی 🎁  اهدا نماید. […]

جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴   جهت دانلود جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴  اینجا   کلیک بفرمایید.    

حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان رسید 🔻در آخرین جلسه شورای عالی کار،  نمایندگان #کارگران کارفرمایان و دولت تصمیم گرفتند حقوق کارگران برای سایر سطوح مزدی ١٢ درصد به اضافه روزانه ۶٧۶٨ ریال افزایش یابد. حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان […]

خدمات حسابداری به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ از معافیت مالیاتی حقوق بگیران تا سقف دو میلیون تومان خبر داد.   حقوق کمتر از دو میلیون تومان از مالیات معاف شد محمد مهدی مفتح گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ پیشنهاد داده بود که حقوق بگیرانی که حقوق آن ها سالیانه تا […]

خدمات حسابداری به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد. مطالب مرتبط : آخرین فرصت بخشودگی 100درصد جرائم تامین اجتماعی شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی ابلاغ شد کارفرمایان می‌توانند […]

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم مطالب مرتبط : جداول محاسبه نسبت های مالی در اکسل محاسبه اقساط وام بانکهای خصوصی و دولتی جدول مقایسه قانون مالیات های مستقیم جدید با قدیم فایل اکسل محاسبه مالیات حقوق سال 1391 https://www.telegram.me/hesabdarycom جدول مالیات حقوق سال 1393 […]

  مطالب مرتبط : مهلت ارسال معاملات فصلی زمستان 1391 تا پایان اردیبهشت تمدید شد تمدید مهلت ارسال “صورت معاملات” به سازمان امور مالیاتی تا 28 اسفند ماه 92 تمديد مهلت ارسال الكترونيكي اطلاعات معاملات فصل بهار تا 31 مرداد مهلت تسلیم و ارسال یا تکمیل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال 1391 ( بهار […]

  رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098   رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098

به وب سایت حسابداری دات کام ، رضا جلالی ، خوش آمدید.سرویس ویژه مشاوره تلفنی در مشهد ۹۰۹۵۱۱۰۰۹۸ و سایر شهرستانها ۰۹۱۵۵۰۱۰۰۹۸

 

تسهیل در بازنشستگی مشاغل سخت

سقف مجاز غیبت یک ساله شد؛
تسهیل در بازنشستگی مشاغل سخت
اخبار اکو ویژن – متقاضیان استفاده از تسهیلات قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور در صورتی‌که در تمام سال‌های خدمت در مجموع به اندازه یک‌سال غیبت داشته باشند، شرایط بازنشستگی‌شان ار حالت توالی خارج نمی شود.
به گزارش اکو ویژن ، یکی از دغدغه های کارگران در مشاغل سخت، وقفه افتادن در واریز حق بیمه‌ها است. چرا که در گذشته اگر کارگری ۲۰۰ روز وقفه در حق بیمه خود داشت، شرایط وی از متوالی به متناوب تغییر می‌کرد. اکنون میزان غیبت غیرموجه به ۳۶۵ روز رسیده است که به نفع نیروی کار است.

۷۰ درصد پرونده‌های شکایت کارگران در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف مربوط به عدم واریز سنوات بیمه یا وقفه در پرداخت حق بیمه کارگران است.

این مشکل در بین مشاغل سخت بیشتر است، چرا که بیمه شدگان مشاغل سخت امید دارند بعد از پایان خدمت با امید راهی تأمین اجتماعی شده و مشمول مزایای بیمه سخت و زیان‌آور شوند. این در حالی است که سوابق بیمه‌ای پراکنده، وقفه افتادن در واریز حق بیمه‌ها و ارائه فهرست آن از سوی کارفرمایان و داشتن غیبت‌های بیش از تعداد روزهای تعیین شده در قانون، از جمله دغدغه‌های اصلی بیمه شدگان تأمین اجتماعی است که هنگام مراجعه به سازمان دچار افسردگی می‌ کند.

در گذشته مشمولان این بیمه تنها اجازه ۱۰ روز غیبت را داشتند اما چندی قبل این قانون اصلاح شد و غیبت در این مشاغل از ۱۰روز در یک سال به یک سال در طول ۲۰ سال خدمت افزایش یافت.

این موضوع به این معنی است که متقاضیان استفاده از تسهیلات قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور در صورتی‌که در تمام سال‌های خدمت در مجموع به اندازه یک‌سال غیبت داشته باشند، شرایط بازنشستگی‌شان از حالت توالی خارج نمی‌شود و همچنان می‌توانند با ۲۰ سال متوالی کار در مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شوند.

محمدحسن زدا- معاون فنی درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه مشاغل سخت و زیان آور می‌گوید:فرد بیمه شده در مشاغل سخت و زیان آور به این ترتیب است که یک بیمه شده شاغل در مشاغل سخت و زیان‌آور در طول ۲۰ سال سنوات خدمت می‌تواند غیبت غیرموجه داشته باشد بدون این‌که شرایط وی از حالت توالی به تناوب تغییر کند از ۲۰۰ روز براساس قانون قبلی به ۳۶۵ روز (یکسال) افزایش پیدا کرده و این به نفع بیمه‌شدگان اس ت.

زدا ادامه می‌دهد:در گذشته شرایط اینگونه بود که اگر بیمه شده فقط ۱۰ روز در طول سال غیبت داشت می‌توانست مشمول بیمه مشاغل سخت شود و اگر ۱۱ روز غیبت داشت، شرایط وی از متوالی به متناوب تغییر می‌کرد و به جای ۲۰ سال متوالی باید با ۲۵ سال متناوب بازنشسته می‌شد.این شرایط سنگ بزرگی پیش پای بسیاری از مشمولان این قانون بود.که این موضوع را اصلاح کردیم.

به گزارش تسنیم، مطابق قانون مشاغل سخت و زیان‌آور؛ هر یک سال فعالیت در کارهای سخت و زیان‌آور باید ۱٫۵ سال محاسبه شود اما براساس همین قانون افزایش ۱٫۵ برابری سابقه کاری افراد فقط در صورتی اجرا می‌شود که آنها ۲۰ سال متوالی در یک کار سخت و زیان‌آور، فعالیت داشته باشند. این موضوع باعث می‌شد فرد بعضاً‌ تا رسیدن به سن بازنشستگی نتواند از مزایای این قانون بهره‌مند شود اما پس از تغییر این آیین‌نامه ماجرا به گونه‌ای دیگر تغییر یافت.

زدا ادامه می‌دهد: بر اساس آیین نامه جدید ۱۰ روز غیبت غیر موجه در سال، به ۳۶۵ روز غیبت غیر موجه در طول ۲۰ سال افزایش یافته و کارگران می توانند با ۲۰ سال سابقه متوالی وحداکثر ۳۶۵ روز غیبت غیر موجه بازنشسته شوند .

زدا بیان می‌کند: در صورتی که تعداد غیبت غیرموجه یک کارگر در طول ۲۰ سال بیشتر از ۳۶۵ روز باشد، شرایط وی از متوالی به متناوب تغییر می‌کند و باید به جای ۲۰ سال با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شود.

@HesabdaryCom تسهیل در بازنشستگی مشاغل سخت

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11