شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

  افتتاح حسابهای دائم: مانده حسابهای دائم باید به دوره مالی بعدی انتقال داده شوند.این انتقال از تراز آزمایشی اختتامی وبا توجه به ماهیت حسابها صورت میگیرد.ص۱از۲ 🆔 👉 @HesabdaryCom 🕹حسابداری دات کام

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

*احتمال تغییر میلیون‌ها قرارداد کار

احتمال تغییر میلیون‌ها قرارداد کار
معاون وزیر کار با تشریح مدل جدید قرارداد کار برای تبدیل قراردادهای موقت کار به دایم، گفت: شورای عالی کار حداکثر مدت زمان قراردادهای موقت را تعیین و به هیات وزیران ارسال خواهد کرد.
جهان صنعت: سیدحسن هفده تن در یک برنامه تلویزیونی گفت: در حوزه روابط کار در ابتدای دولت یازدهم اقدامات جدیدی انجام دادیم که یکی از آنها طراحی مدلی است که به صورت هم زمان امنیت شغلی و امنیت کارفرمایان را تامین کنیم.

معاون روابط کار وزارت کار افزود: تعادل عرضه و تقاضای نیروی کار متاثر از رشد اقتصادی است و اگر رشد اقتصادی بالا رود تقاضای کار افزایش می‌یابد و انگیزه برای قرارداد دایمی بیشتر می‌شود.

مدل ما مبتنی بر تجربیات موفق ۲۰ اقتصاد برتر دنیا که خلاصه آن این است که قراردادهای موقت را به کارهایی که ماهیت مستمر ندارند، محدود کنیم و همزمان فسخ قرارداد را برای کارفرمایان در جایی که در پی امنیت تولید و سرمایه‌گذاری هستیم، آسان کنیم.

هفده تن ادامه داد: کشورهایی مانند چین، کره و استرالیا زمانی که قرارداد موقت، سه بار تکرار شود آن را به دایم تبدیل می‌کنند و حال آنکه ما تبصره یک ماده هفت قانون کار را ده‌ها سال است نتوانسته‌ایم روی آن کار کنیم. در این تبصره تاکید شده که حداکثر مدت موقت برای کارهای غیر مستمر را شورای عالی کار باید تهیه کند و به تصویب هیات وزیران برساند.

وی افزود: برای کارگر هم تبصره یک ماده هفت را کارهایی که جنبه مستمر دارد قراردادشان را به سمت دایم تبدیل وضعیت کنیم. هفده تن ادامه داد: با اجرای برجام، کارفرمایان آمادگی زیادی دارند و اگر رشد اقتصادی بهبود یابد، آمادگی داریم این مدل را اجرایی و وضعیت قراردادها را بهتر کنیم.

این مقام مسوول در وزارت کار گفت: اگر بخواهیم امنیت شغلی را برای نیروی کار داشته باشیم حتما باید ابتدا ساختار اقتصادی کشور اصلاح شود. وی افزود: اگر برجام به نتیجه نرسد این قراردادها ساماندهی نمی‌شود و نمی‌توانیم مدل خود را پیاده کنیم.

هفده تن گفت: ظرف ۱۰ سال گذشته وضعیت اقتصادی ما شیب تندی به سمت منفی شدن داشت. اگر برجام به نتیجه نرسد کارمان را ادامه می‌دهیم اما وقتی تحریم‌ها برطرف می‌شوند اقتصاد، آزاد و رقابتی می‌شود و اقتصاد وقتی بزرگ شد تقاضای کار به عرضه می‌چربد.

معاون وزیر کار خاطرنشان کرد: لایحه‌ای را دولت قبل برای اصلاح برخی از مواد قانون کار داده بود که اصلاح بنیادی نیست. اصلاحات ما باید به صورت سه جانبه باشد تا پایدار‌سازی قوانین شود.

وی با اشاره به اینکه ماده «۲۷» قانون کار را به نفع امنیت تولید اصلاح می‌کنیم، گفت:‌ اگر گفت‌وگوی سه‌جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت انجام شود و فضای تولید بهبود پیدا کند امکان توافق و نهایی شدن آن زیاد است. معاون روابط کار وزارت کار گفت: با قراردادهای سفید امضا و در کل با اسناد سفید امضا اگر در محاکم قضایی ثابت شود برخورد قانونی می‌شود.

telegram_hesabdarycom

دیدگاه خود را به ما بگویید.