شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

راهنمای عضویت

Delivered by FeedBurner

‼️ اطلاعیه ‼️ ✍️کانال حسابداری دات کام در نظر دارد؛ به مناسبت هفته و روز حسابدار و همچنین تجلیل از زحمات شما عزیزان ، مسابقه ای که عمدتا” از میان مطالب مندرج در کانال و مطالب حرفه، میباشد ،بین اعضای محترم برگزار نموده و به قید قرعه به تعدادی از منتخبین جوایزی 🎁  اهدا نماید. […]

جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴   جهت دانلود جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴  اینجا   کلیک بفرمایید.    

حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان رسید 🔻در آخرین جلسه شورای عالی کار،  نمایندگان #کارگران کارفرمایان و دولت تصمیم گرفتند حقوق کارگران برای سایر سطوح مزدی ١٢ درصد به اضافه روزانه ۶٧۶٨ ریال افزایش یابد. حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان […]

خدمات حسابداری به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ از معافیت مالیاتی حقوق بگیران تا سقف دو میلیون تومان خبر داد.   حقوق کمتر از دو میلیون تومان از مالیات معاف شد محمد مهدی مفتح گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ پیشنهاد داده بود که حقوق بگیرانی که حقوق آن ها سالیانه تا […]

خدمات حسابداری به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد. مطالب مرتبط : آخرین فرصت بخشودگی 100درصد جرائم تامین اجتماعی شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی ابلاغ شد کارفرمایان می‌توانند […]

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم مطالب مرتبط : جداول محاسبه نسبت های مالی در اکسل محاسبه اقساط وام بانکهای خصوصی و دولتی جدول مقایسه قانون مالیات های مستقیم جدید با قدیم فایل اکسل محاسبه مالیات حقوق سال 1391 https://www.telegram.me/hesabdarycom جدول مالیات حقوق سال 1393 […]

  مطالب مرتبط : مهلت ارسال معاملات فصلی زمستان 1391 تا پایان اردیبهشت تمدید شد تمدید مهلت ارسال “صورت معاملات” به سازمان امور مالیاتی تا 28 اسفند ماه 92 تمديد مهلت ارسال الكترونيكي اطلاعات معاملات فصل بهار تا 31 مرداد مهلت تسلیم و ارسال یا تکمیل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال 1391 ( بهار […]

  رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098   رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098

به وب سایت حسابداری دات کام ، رضا جلالی ، خوش آمدید.سرویس ویژه مشاوره تلفنی در مشهد ۹۰۹۵۱۱۰۰۹۸ و سایر شهرستانها ۰۹۱۵۵۰۱۰۰۹۸

 

کمترین‌نرخ‌بهره درکدام‌کشورها اعمال‌می‌شود؟

کمترین‌نرخ‌بهره درکدام‌کشورها اعمال‌می‌شود؟

از زمان وقوع رکود بزرگ اقتصادی در سال ۲۰۰۸، ایالات متحده سعی کرده تا نرخ بهره بانکی را در پایین‌ترین سطح ممکن یعنی چیزی نزدیک به صفر حفظ کند، اما همچنان کشورهای دیگری نیز هستند که نرخ بهره بانکی در آنها به‌مراتب پایین‌تر از آمریکاست.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اقتصاد ، تا این لحظه، نرخ بهره بانکی در آمریکا -که با عنوان نرخ صندوق‌های فدرال نیز شناخته می‌شود- بدون تغییر نسبت به دسامبر ۲۰۰۸ میلادی، همچنان ۰٫۲۵ درصد است. سیستم فدرال‌رزرو آمریکا، نرخ بهره بانکی را به‌عنوان ابزاری برای سیاست‌های پولی خود، با هدف مدیریت نرخ تورم، افزایش اشتغال و تثبیت نظام بانکی درنظر می‌گیرد.

بانک‌های مرکزی در کشورهای مختلف، برای هماهنگ کردن خود با اقتصاد رو به رشد، تصمیم به افزایش نرخ بهره بانکی می‌گیرند که این مساله نشان‌دهنده پیش‌بینی مثبت چشم‌انداز آتی اقتصادی ازسوی سیاست‌گذاران نسبت به افزایش اشتغال و نرخ بهره است.

درحال حاضر تنها در ۱۰ کشور جهان نرخ بهره کمتر از ۰٫۲۵ درصد است. طی ۶ ماه اخیر، کشورهایی که پایین‌ترین نرخ بهره را در بین اقتصادهای جهان داشته‌اند، تغییر چندانی در این نرخ نداده‌اند. اما افزایش احتمالی نرخ بهره بانکی در آینده نزدیک در آمریکا، سرمایه‌دارانی را که در کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، مجاب خواهد کرد تا سرمایه‌های خود را به موسسات مالی آمریکا منتقل کنند. همچنین، افزایش نرخ بهره بانکی در یک کشور، سرمایه‌گذاران خارجی را ترغیب می‌کند تا در پرداخت وام مسکن سرمایه‌گذاری کرده یا پول خود را در حساب‌های بانکی آن کشور پس‌انداز کنند. در این گزارش، به‌ ۱۰ کشوری که نرخ بهره بانکی در آنها پایین‌تر از ایالات متحده است، اشاره می‌کنیم.

سنگاپور؛ ۰٫۲۱ درصد
نرخ بهره بانکی در سنگاپور، منعکس کننده رشد سه‌ماهه ۰٫۱ درصدی این کشور است که این نرخ رشد از سال ۲۰۱۲ تاکنون کندترین نرخ رشد محسوب می‌شود. همچنین، با دنباله‌روی سیاست‌گذاران سنگاپور از سیاست‌های غیرتهاجمی برای افزایش ارزش دلار این کشور، انتظار نمی‌رود نرخ بهره بانکی در سنگاپور فعلا تغییری کند.

پاناما؛ ۰٫۱۸ درصد
با تحلیل رفتن نرخ تورم در پاناما، که برای ماه اکتبر نرخ تورم در این کشور منفی ۰٫۴ درصد اعلام شد، و همین‌طور کاهش قیمت مصرف‌کننده، نرخ بهره بانکی همچنان ۰٫۱۸ درصد باقی مانده است.

رژیم صهیونیستی؛ ۰٫۱ درصد
نرخ بهره بانکی از پایان سال ۲۰۱۱ یعنی زمانی که این نرخ ۳٫۲۵ درصد بوده، تاکنون در این رژیم به طور مداوم درحال کاهش است به‌‌طوری‌که اکنون نرخ بهره بانکی در آنجا به ۰٫۱ درصد کاهش یافته که این نرخ از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون بی‌سابقه است.

حوزه یورو؛ ۰٫۰۵ درصد
حوزه یورو، متشکل از کشورهایی است که تصمیم به پذیرش پول واحد یورو گرفته‌اند، و آمارهای این منطقه برای بسیاری از کشورهای اروپایی عضو و غیر عضو در حوزه یورو حائز اهمیت است. نرخ بهره ازسوی شورای سیاست‌گذاری بانک مرکزی اروپا تعیین و تثبیت می‌شود که از سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، روی همان نرخ ۰٫۰۵ درصد ثابت مانده است.

جمهوری چک؛ ۰٫۰۵ درصد
جمهوری چک نیز جزو کشورهایی محسوب می‌شود که از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون نرخ بهره بسیار پایینی را تجربه می‌کند. نرخ بهره ۰٫۰۵ درصدی در این کشور، منعکس‌کننده نرخ تورم اصلی ۰٫۱۵ درصدی و رشد GDP 1.1 درصد است.

بلغارستان؛ ۰٫۰۱ درصد
نرخ بهره بانکی در بلغارستان از اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی تا ابتدای سال ۲۰۱۰، ناگهان یک سقوط سریع را تجربه کرد و در سه‌ماهه نخست این سال به ۰٫۱۸ درصد رسید اما از آن تاریخ تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۲ به کمتر از ۰٫۱ درصد رسید.

ژاپن؛ صفر
نرخ بهره بانکی در ژاپن، تنها طی مدت کوتاهی، یعنی در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۰۹ تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۰، بین ۰٫۱ تا ۰٫۵ درصد تغییر کرد اما از آن زمان تاکنون روی نرخ صفر تثبیت شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل پایین ماندن نرخ بهره در ژاپن این است که این کشور در چندین فصل اقتصادی شاهد نرخ منفی رشد تولید ناخالص داخلی بوده است.

سوئد؛ منفی ۰٫۳۵ درصد
در فوریه ۲۰۱۵، نرخ بهره باکی در سوئد، به زیر صفر سقوط کرد و به آرامی به نرخ کنونی یعنی منفی ۰٫۳۵ درصد رسید.

دانمارک؛ منفی ۰٫۷۵ درصد
دانمارک از مارس ۲۰۱۵ تاکنون، نرخ بهره بانکی خود را همچنان روی منفی ۰٫۷۵ درصد ثابت نگاه‌ داشته است. این مساله شنان‌دهنده عزم بانک ملی دانمارک برای کنترل نرخ تورم است. نرخ بهره بانکی در ابتدا بالای ۵ درصد بود که این نرخ هم‌راستا با بودجه دولت که از سال ۲۰۰۹ کاهش یافته، تنزل یافت.

سوئیس؛ منفی ۰٫۷۵ درصد
آغاز سال ۲۰۱۵ را می‌توان نقطه شروع سقوط جدی نرخ بهره بانکی در این کشور از صفر به منفی ۰٫۷۵ درصد دانست. تا پیش از این سقوط، نرخ بهره بانکی از سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۱، در نقطه صفر درصد ثابت نگاه داشته شده بود. گفته می‌شود، افزایش بیش از حد واقعی ارزش فرانک سوئیس، عامل اصلی پایین آمدن نرخ بهره بانکی در این کشور است.

@HesabdaryCom کمترین‌نرخ‌بهره درکدام‌کشورها اعمال‌می‌شود؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11