شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

درخواست افزایش حقوق

@HesabdaryCom درخواست افزایش حقوق

چند نکته مهم جهت درخواست افزایش حقوق از رئیس

 

چند نکته مهم جهت درخواست افزایش حقوق از رئیس

اگر احساس می‌کنید ارزش واقعی کار شما بیش از میزان حقوق دریافتی‌تان است میتوانید با ارائه دلایل منطقی به رئیستان درخواست افزایش حقوق بکنید.

هیچ احساسی بدتر از این نیست که بدانید میزان حقوق دریافتی شما کمتر از ارزش واقعی کار شما است ممکن است شما هم جز آن دسته افرادی باشید که تصور می کنید ارزش واقعی کار شما بیشتر از میزان دریافت های شما از آن کار است.

این مسأله تنها مختص کارهای سطح پائین مانند سرایداری و یا صندوقدار بودن در یک رستوران نیست. بسیاری از افراد با تحصیلات بالا ممکن است حقوق کمتری نسبت به ارزش واقعی کارشان دریافت کنند. نکته مهم اینجا است که شما مجبور نیستید این شرایط را تحمل کنید . تنها کافی است که با اعتماد به نفس از مقام بالاتر خود تقاضای رسیدگی به این موضوع را بکنید.

شاید در نگاه اول ایده انجام این کار و درخواست دریافت بیشتر کمی سخت و مشکل باشد اما اگر واقعا تصور می کنید که میزان دریافتی شما باید بیشتر از آنچه هست باشد این کار باید انجام گیرد.

اگر تصور می کنید که زمان آن رسیده تا در مورد برابری حقوق و ارزش واقعی کارتان اقدامی جدی بکنید و با مسئول خود صحبت کنید. بهتر است به نکاتی در این مورد در ادامه مطلب توجه کنید.

 

۱- از میزان حقوق افراد دیگر که شغل شما را دارند مطلع شوید اولین قدمی که باید بردارید این است که بدانید ارزش واقعی موقعیت شغلی شما چقدر است . یک جستجوی کوچک در گوگل اطلاعات زیادی را در مورد موقعیت شغلی شما و میزان حقوق متوسط آن بدست خواهید آورد. پس میزان متوسط را با درآمد کنونی خود مقایسه کنید. آیا اختلاف زیادی دارد؟ اگر بعد از مقایسه متوجه شدید که حقوق دریافتی شما کمتر از میزان متوسط و واقعی است دلیل خوبی برای درخواست افزایش حقوق دارید.

 

۲- از سیاست های محل کار خود در مورد افزایش حقوق مطلع شوید آیا شرکت و سازمان محل کار شما اجازه می دهد که در هر زمانی تقاضای افزایش حقوق داشته باشید؟ یا اینکه باید تا پایان سال مالی و ارائه گزارش عملکرد سالانه صبر کنید؟ در هر صورت باید کمی صبر داشته باشید . دلایل خود را برای درخواست افزایش حقوق آماده کنید و در فرصت مناسب در مورد آن با افراد مسئول در شرکت و یا سازمان خود صحبت کنید.

 

۳- بدانید چه چیز رئیس شما را تحت تأثیر قرار می دهد کارفرماها و مسئولین با هم تفاوت دارند و فاکتورهایی که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد متفاوت است. برخی کارفرماها از دستاوردها و تأثیرات مثبت عملکرد افراد بر روی کار و پیشرفت کاری تحت تأثیر قرار می گیرند. برخی دیگر نیز از تلاش کارکنان برای مناسب و خوشایند کردن محیط کار قرار می گیرند شما نیز باید با توجه به این عوامل دلیل مناسبی را برای درخواست افزایش حقوق آماده کنید.

 

۴- ارزش واقعی خود و دلیل آن را بدانید اگر دلیل و ارزش واقعی خود را ندانید نمی توانید به خوبی درخواست افزایش حقوق داشته باشید. این مسأله بسیار اهمیت دارد اما نکته این است که چطور می توانید ارزش واقعی خود را نشان دهید؟ اگر قابلیت و توانایی خاصی در کار خود دارید آن را ذکر کنید. اگر تعامل خوبی در محیط کار با کارکنان دیگر دارید. به آن اشاره کنید در نهایت تلاش کنید دلیل برتری خود نسبت به میزان حقوق دریافتی خود را به طور واضح شرح دهید.

 

۵- درخواست شما برای افزایش حقوق به دلیل ارزش کار شما است شاید به کار بردن عبارت درخواست افزایش حقوق کمی گمراه کننده باشد در واقع کاری که شما انجام می دهید درخواست افزایش حقوق به دلیل بالاتر بودن ارزش کار شما است. هنگامیکه درخواست افزایش حقوق می کنید رئیس شما به این موضوع فکر می کند که ارزش  واقعی کار شما به چه اندازه است؟ بنابراین وظیفه شما این است که ارزش واقعی کار خود را به نحو احسن به رئیس خود نشان دهید. آنها دوست ندارند که بشنوند شما به این دلیل درخواست افزایش حقوق دارید که برای مثال در پرداخت اقساط خود مشکل دارید. آنها می خواهند دلیل های مبنی بر بالاتر بودن ارزش واقعی کارتان را بشنوند.

 

۶- اگر با درخواست شما موافقت نشد دلیل آن را متوجه شوید و دوباره تلاش کنید اگر موفق نشدید با درخواست خود افزایش در میزان حقوق خود داشته باشید مأیوس نشوید . در مورد نقاط ضعف خود سوال کنید و سعی کنید تا جای ممکن بر روی آنها کار کنید. و در نهایت به یاد داشته باشید که زمانی می توانید درخواست افزایش حقوق داشته باشید که واقعا شایسته آن باشید. بنابراین در زمان مناسب اقدام لازم را انجام دهید.

 

منبع: بازارخبر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11