شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

بیش از 2 میلیارد تومان دارایی، دو در هزار مالیات داره

فتحی پورمطرح کرد:در صورت تصویب لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم؛

دارایی های بیش از 2 میلیارد تومان مشمول مالیات دو در هزار می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مجلس و دولت در زمینه لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم گفت:

لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم نواقصی دارد و باید ضمن رفع این نقایص به دغدغه های مطرح شده از سوی بخش خصوصی و دولتی در این رابطه توجه جدی شود.

@HesabdaryCom  بیش از 2 میلیارد تومان دارایی، دو در هزار مالیات داره

ارسلان فتحی پور اظهار داشت: باید اصلاحات عمیق و کاملی در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم انجام و تمام موارد در این رابطه لحاظ شود تا دیگر نیازی به اصلاح مجدد این قانون نباشد.

 

نماینده مردم کلیبر، خدا آفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مجلس و دولت در زمینه لایحه اصلاح مالیاتهای مستقیم در آینده نزدیک، گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده با وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم قرار بر این شده کار گروه مشترکی در این زمینه تشکیل شود.

 

وی اضافه کرد: لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم نواقصی دارد و باید به موضوعات مطرح شده از سوی بخش خصوصی و دولتی توجه شود.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه بدهی های مالیاتی افراد به عنوان هزینه های اجتماعی وشهروندی تلقی شده و باید پرداخت شودادامه داد: مواردی از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم بررسی شده است همانند درآمد حاصل از تمامی فعالیت های اقتصادی ای که مشمول ماده دو قانون مالیات ها می شود که سازمان هایی همچون صدا وسیما، دانشگاه ها … طبق این قانون مشمول مالیات می شود.

 

وی افزود:

اشخاصی که مجموع دارایی های آن ها از محل منقول یا غیر منقول بیش از دومیلیارد تومان باشد مشمول مالیات به نرخ دو در هزار می گردند البته نرخ مالیات ذکر شده درمواردی که دارایی ها صرف واحد های تولیدی، معدنی ، کشاورزی و هر گونه سرمایه گذاری که مستلزم مشارکت در سود و زیان است نرخ مالیات آن صفر منظور می گردد.

 

فتحی پور ادامه داد:

 البته اگر فرد یاد شده کمتر از 18سال داشته باشد نرخ مالیات به نام ولی قانونی آن ثبت می گردد.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: از موارد دیگر این لایحه این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ثبت اسناد و همچنین شهرداری ها باید همکاری لازم در خصوص ایجاد سامانه بانک اطلاعاتی املاک کشور انجام دهند و همچنین باید کلیه نقل و انتقالات املاک در سامانه مذکور ثبت شود.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در ماههای آینده تمام موارد لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم بررسی خواهد شد البته باید پذیرفت این لایحه نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد.

منبع: خانه ملت

یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. غلامرضا گفت:

    خداروشکرکه فقط ******* وای وای نمی خواد مالیات بیش از دو میلیارد دارائی ببندید چون زیان می کنید بیش از 98درصدمردم نان 800تومانی وتخم مرغ 10هزارتومانی و اجاره خونه می دن جایی برای دومیلیارد دارائی ندارن آقایان وآقازاده ها و خانمها و خانم زاده هااین اقشارآسیب پذیر آسیب می بینن

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11