شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار درسال 1392

در جلسه امروز دوشنبه شورای عالی کار، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار
با ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۱ معادل ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان شد.
به گزارش خبرنگار مهر، با برگزاری نشست امروز دوشنبه شورای عالی کار که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حداقل دستمزد سال آینده ۱۱٫۵ میلیون کارگر و مشمول قانون کار ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان شد که نسبت به دستمزد سال ۹۱ معادل ۹۷ هزار و ۴۲۵ تومان افزایش یافته است.

برای تعیین و تصویب حداقل دستمزد سال آینده، در هفته های اخیر نشستها و مذاکرات فراوانی بین گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد اما در نهایت ۳ گروه بر سر رقم ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان هزارتومانی مزد که از ابتدای سال ۹۲ باید از سوی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مشمول قانون کار اجرا شود، به توافق رسیدند.

آخرین جلسه ای که پیش از این توسط شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه برگزار شده است، در پایان اسفندماه سال ۹۰ بود که در آن زمان حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شد.

مجموع افزایش حقوق ۹۲ کارگران بیش از ۳۰ درصد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن کارگران برای سال ۹۲ هیچگونه افزایشی نیافته است، گفت: تمام افزایش‌ها در حداقل دستمزد در نظر گرفته شده است.
اسدالله عباسی امروز در پایان نشست شورای عالی کار در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد حق اولاد و حق بن نقدی و غیره کارگران در سال ۹۲ گفت: حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن کارگران برای سال ۹۲ هیچگونه افزایشی نیافته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تمام افزایش های مربوط به حق اولاد، حق بن نقدی، حق سنوات و حق مسکن در افزایش حداقل دستمزد سال ۹۲ کارگران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مجموع افزایش حقوق سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار بیش از ۳۰ درصد خواهد بود. نرخ تورمی که از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد به میزان ۳۰٫۲ درصد برای پایان بهمن ماه سال جاری بود.

عباسی همچنین از افزایش حدود ۱۰ درصدی دستمزد سایر سطوح مزدی به علاوه روزانه دو هزار تومان خبرداد و گفت: پایه سنواتی نیز برای هر روز از ۲۵۰ تومان به ۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حق اولاد نیز به تناسب افزایش حداقل دستمزد بالا خواهد رفت اما کارگران و کارفرمایان در مورد افزایش حق بن نقدی که در سال جاری ۳۵ هزار تومان در هر ماه است، تصمیم جدیدی اتخاذ نکردند.

@HesabdaryCom حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار درسال 1392

۲۱ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. محسن گفت:

  سلام
  با تشكر
  مفيد بود استفاده كردم

 2. مهناز گفت:

  واقعا برای مردمم متاسفم

 3. ماه طلعت گفت:

  خدا قوت !

 4. جلال گفت:

  با این تورما خدا به داد مردم برسه. مسئولان که نتونستن از حق مردم دفاع کنن. وای به حال ما

 5. زهرا گفت:

  زحمت کشیدن با این تورم!

 6. احمد گفت:

  …………….. هیچ موقع درد این کارگران بدبخت را نفهمیدند چون خودشان کم و کسری ندارند ماشینهای مدل بالا،خانه آنچنانی ،رفاه آنچنانی ووووووو……برای این مسئولین ?????? مرغ کیلویی 6500 و گوشت کیلویی 20000-25000و ویزیت دکتر 25000 تومان و عدس کیلویی6000 تومان و تن ماهی 5500 تومان و رب 2500تومان و پسته 45000 تومان روغن 5کیلویی 18000 تومان و چای حداقل 16000 تومان و کرایه خانه حداقل 300000 تومان آن هم در اطراف تهران وووووووو…..پولی نیست چون درآمدشان آنقدر بالاست که خیلی راحت هم پرداخت می کنند فقط کارگر بدبخت باید حقوقش به اندازه ای باشد که فقط زنده بماند و هیچ کدام اینها را نباید مصرف کند.چون مبلغ حداقل دستمزد برای این مسائل تعیین نشده است.

 7. کبری گفت:

  واقعا متاسفم که مردم این اندازه برای کشور اهمیت دارندبا این پول کی میتونه این همه خرج و مخارج را کنترل کنه یه کمی به فکر مردم باشید همه رو مثل خودتون در رفاه و آسایش تصور نکنید به قشر ضعیف و کارگر بیشتر اهمیت بدید.

 8. مهری گفت:

  واقعا که!

 9. علی گفت:

  با سلام تازه بعضی ها از سر و ته همون هم میزنن.

 10. غلامرضا گفت:

  سلام به همگی
  چرا این همه اعتراض می کنید چرا این همه ناشکری می کنید تمام حباب های ارز وسکه با سوزن هایی که آقای ریاست محترم بانک مرکزی داشتند ترکید وازبین رفت الان دلار را 71 ریال می خرند و69 ریال می فروشند تا آمریکا را زیر پا له کنند .و ثابت شد که بحران ها هم هیچ ارتباطی به ما نداره توی انبار ها کرورکرور جنس بود دلار را بردن بالا تا بعضی ها که کمتر داشتن ثانیه ای مولتی میلیاردر بشن البته می دو نید که مالیاتش رو هم میدن بعد به گفته آقای وزیر محترم صنعت تجارت معدن خدا بده برکت این همه وزارتخانه برای یک نفر هم از افزایش وفور نعمته الحمدالله هیچ تغییر قیمتی ناشی از تاثیر نوسانات نرخ ارز هم که نداریم نان وماست وشیر وگوشت و مرغ و 0000000 که گرون نشده الان دخترا وپسرا به لطف تمام بساز و بفروش ها و الطاف بیکران جنای آقای وزیر محترم مسکن و راه و شهرسازی هم تند تند ازدواج میکنن و خونه میخرن متری هزارتومان و ماشین خوب هم که هر دستگاه 16 هزارتومنه و خودکار بیک هم 5 ریال و مدادسیاه هم دوتا سی شاهی بنزین هم که توی پمپ ها مجانی میدن بعد از پرداخت یارانه ها هم به گفته ریاست محترم جمهوری که هیچی گرون نمیشه که دیدید هیچی گرون نشد و خیلی خیلی مواهب و نعمتهای بیشمار که فرصت شمردنش نیست و وقت همه رو میگیره و در خاتمه آرزو دارم تمام چاه های نفت وگاز ما یکشبه خشک بشن که انگار از اول نداشتیم تمام ماهی های دریا از دریاهای ما برن و تو هیچ زمین ما حتی یک دونه گندم هم رشد نکنه و تمام درختها خشک شن و پسته هم نداشته باشیم که امسال شده معضل راستی داشت یادم میرفت که 40سال از حقوق همین مردم در قالب سوبسید ریختن به نیروگاه اتمی برق بوشهر تا موقع راه اندازی برق رو کیلواتی 1 ریال بدن به مردم و خیلی چیزهای دیگه حالا دیدید ناشکری می کنید دیدید حقوق مصوبه کارگر زیاده دیدید پول تو جیباتون کپک می زنه و فرصت خرج کردن ندارید حالا باز هم اعتراض کنید و بگید کمه

 11. باسلام حقوق كارگر هميشه كم است ولي كارمند زياد .بدبختي رو كارگر مي كشه تو سرماوگرما.كارمند تو اتاق گ
  رم حال مي كند.بازم كارمند ناشكر است.

 12. به فكر كارگران بدبخت باشيد واقعا خودتان بااين حقوق راضي هستيد نه بخدا حقوق كارگر هميشه كم است چرا چرا و هزاران چرا كارگر تو سرما و گرما بايد جون بكند ولي حقوقش كم باشد ولي كارمند تو اتاق گرم ولي ناشكر استوحقوقش زياد.متاسفم براي اين عدالت

 13. به فكر كارگران بدبخت باشيد واقعا خودتان بااين حقوق راضي هستيد نه بخدا حقوق كارگر هميشه كم است چرا چرا و هزاران چرا كارگر تو سرما و گرما بايد جون بكند ولي حقوقش كم باشد ولي كارمند تو اتاق گرم ولي ناشكر كارمندحقوقش زياد.متاسفم براي اين عدالت

 14. حامد از تهران گفت:

  مسئولین واقعا خوب حساب کتاب کردند با این وضعیت همه کارگران 20 روز سیر و بقیه ی روزهای ماه گرسنه

 15. محمد گفت:

  همیشه همینطور بوده سیر از گرسنه خبر نداره. اقایان مسوول خسته نباشید.

 16. فيروز بوستاني گفت:

  با سلام
  وقتي مبناي محاسبه حداقل حقوق واقعي نباشد . نه برمبناي رقم متوسط خط فقر نه براساس نرخ تورم اعلام شده بانك مركزي باشد . انتظار نبايد داشت حقوق كارگر اصلاح گردد .
  زحمت كارگران باعث چرخه اقتصاد و ايجاد توليد و رونق مملكت مي گردد . اما مثل زمان خوانين كه محصول مال خان بود و انجام ان با رعيت . حالا كارگران همان رعيتها هستند .
  كه ثمره زحمت و محصولشان عايد ديگران مي شود . شما را به خدا به اندازه سير شدن شكم خودشان وبچه هايشان به انها بدهيد . تا برايتان كاركنند .

 17. علی گفت:

  کارگر حقوقش کمه اما همیشه هم در حال کار کردنه صداش در نمیاد ولی این کارمندا کار که نمیکنن هیچ دنبال حقوقای بالا هم هستن عجب عدالتی

 18. رها گفت:

  سلام مطالبتون مفیده ممنون
  یه سوال داشتم افرادی که به عنوان حسابدار در تعاونی یا شرکت ها با قانون کار T کار میکنن (در واقع ساعتی کار میکنن) حقوق مزایاشون چقدر میشه با کارگران متفاوت هست ؟
  و بیمه و مزایای دیگه به چه شکل براشون حساب میشه / اگه روزی 5 ساعت کار کنه چقد میشه
  ممنون میشم ج بدین

 19. بیتا گفت:

  جالب ترین چیز غیر از همه این حرفا اینه که در کشور ما این کارگر شامل دیپلم و لیسانس و فوق لیسانسه!! یعنی این حداقل حقوق حتی واسه فوق لیسانس مهندسی با سابقه کار حدود 5 سال هم تو کارخونه ها همین مقداره! تازه اگه همین کار رو هم پیدا کنی تو موفقی. اگرم پیدا شه آیا 2ماه یک بار حقوق بدن شایدم ندن!! بزنین دست قشنگ رو به افتخار مسئولین مغز پرور……

 20. محمد گفت:

  باسلام وعرض ادب خدمت استاد جلالی
  افتخار عضو شدن در سایت شما نصیبم شد

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11