شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

راهنمای عضویت

Delivered by FeedBurner

‼️ اطلاعیه ‼️ ✍️کانال حسابداری دات کام در نظر دارد؛ به مناسبت هفته و روز حسابدار و همچنین تجلیل از زحمات شما عزیزان ، مسابقه ای که عمدتا” از میان مطالب مندرج در کانال و مطالب حرفه، میباشد ،بین اعضای محترم برگزار نموده و به قید قرعه به تعدادی از منتخبین جوایزی 🎁  اهدا نماید. […]

جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴   جهت دانلود جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴  اینجا   کلیک بفرمایید.    

حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان رسید 🔻در آخرین جلسه شورای عالی کار،  نمایندگان #کارگران کارفرمایان و دولت تصمیم گرفتند حقوق کارگران برای سایر سطوح مزدی ١٢ درصد به اضافه روزانه ۶٧۶٨ ریال افزایش یابد. حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان […]

خدمات حسابداری به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ از معافیت مالیاتی حقوق بگیران تا سقف دو میلیون تومان خبر داد.   حقوق کمتر از دو میلیون تومان از مالیات معاف شد محمد مهدی مفتح گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ پیشنهاد داده بود که حقوق بگیرانی که حقوق آن ها سالیانه تا […]

خدمات حسابداری به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد. مطالب مرتبط : آخرین فرصت بخشودگی 100درصد جرائم تامین اجتماعی شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی ابلاغ شد کارفرمایان می‌توانند […]

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم مطالب مرتبط : جداول محاسبه نسبت های مالی در اکسل محاسبه اقساط وام بانکهای خصوصی و دولتی جدول مقایسه قانون مالیات های مستقیم جدید با قدیم فایل اکسل محاسبه مالیات حقوق سال 1391 https://www.telegram.me/hesabdarycom جدول مالیات حقوق سال 1393 […]

  مطالب مرتبط : مهلت ارسال معاملات فصلی زمستان 1391 تا پایان اردیبهشت تمدید شد تمدید مهلت ارسال “صورت معاملات” به سازمان امور مالیاتی تا 28 اسفند ماه 92 تمديد مهلت ارسال الكترونيكي اطلاعات معاملات فصل بهار تا 31 مرداد مهلت تسلیم و ارسال یا تکمیل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال 1391 ( بهار […]

  رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098   رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098

به وب سایت حسابداری دات کام ، رضا جلالی ، خوش آمدید.سرویس ویژه مشاوره تلفنی در مشهد ۹۰۹۵۱۱۰۰۹۸ و سایر شهرستانها ۰۹۱۵۵۰۱۰۰۹۸

 

حداقل دستمزد ۹۲

حداقل  دستمزد ۹۲

دبیرکل کانون کارفرمایان خدماتی کشور گفت: با روند فعلی بنگاه‌ها در سال‌جاری، کارفرمایان با افزایش حداقل مزد بیشتر از ۱۸ یا ۲۰ درصد موافقت نمی‌کنند.

داود جوانی در گفتگو با مهر در ارتباط با اقدامات جامعه کارفرمایی کشور برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران و پیشنهاداتی که در این زمینه وجود دارد، گفت: با توجه به وضعیت نرخ تورم و اقتصاد کشور، تاثیرات شرایط بر معیشت کارگران و از سویی نقدینگی کارفرمایان به روشنی قابل لمس است.

دبیرکل کانون کارفرمایان خدماتی کشور درباره پیشنهادات جدی مقامات کارگری برای افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران بر اساس نرخ تورم، اظهار داشت: باید گفت اگر بخواهیم چنین روندی را در شورای عالی کار طی کنیم، نه تنها مسائل و مشکلات کارفرمایان و کارگران حل نخواهد شد، بلکه مسائل جدیدی را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

جوانی خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته حمایت های لازم از سوی دولت برای کارفرمایان صورت نگرفته است؛ بنابراین نمی توان فقط با در نظر گرفتن مولفه نرخ تورم، همه بار ناشی از افزایش قیمت ها در بازار را به کارفرمایان تحمیل کرد.

این مقام مسئول کارفرمایی کشور با اشاره به پیشنهادات برخی مقامات کارگری درباره لزوم حمایت دولت از جامعه کارگری و کارفرمایی، گفت: دولت می تواند از طریق ارائه بن های خرید، یارانه نقدی و یا کمک های دیگر علاوه بر ایفای نقش در بهبود معیشت خانوار کارگری، از کارفرمایان نیز حمایت کند.

وی تاکید کرد: دولت کارفرمای بزرگ است و باید در هر قالبی که می تواند و حتی در اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها، حمایت های موثری را برای کارفرمایان و کارگران در نظر بگیرد.

دبیرکل کانون کارفرمایان خدماتی کشور، بیان داشت: در هر صورت اگر بخواهیم حداقل دستمزد سال آینده را کمتر از نرخ تورم فعلی در نظر بگیریم قطعا به زیان کارگران خواهد بود و اگر هم بالاتر از آن باشد، کارفرمایان متضرر خواهند شد و تحت فشار بیشتری قرار می گیرند.

به گفته جوانی، به دلیل اینکه از کارفرمایان در سال های اخیر حمایت های مناسبی صورت نگرفته است بعید است که توان افزایش حداقل دستمزد سال ۹۲ به میزان بالاتر از سال جاری را داشته باشند و احتمالا کارفرمایان با بیش از ۲۰ درصد موافقت نخواهند کرد.

به گزارش مهر، حداقل دستمزد سال جاری از سوی شورای عالی کار به میزان ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است که نسبت به ۳۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان سال ۹۰ به میزان ۱۸ درصد افزایش نشان می دهد.

کارفرمایان در مذاکرات تعیین حداقل دستمزد سال جاری، مذاکرات را با ۱۰ درصد افزایش و کارگران نیز با ۴۰ درصد آغاز کرده بودند ولی در نهایت با نظر دولت حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۱۸ درصد افزایش یافت.

در صورت افزایش حداقل دستمزد سال آینده به میزان ۱۸ درصد سال جاری، حداقل دستمزد در سال ۹۲ به میزان ۷۰ هزار و ۱۴۰ تومان و در صورت موافقت با افزایش ۲۰ درصدی، میزان افزایش حداقل مزد ۹۲ به میزان ۷۷ هزار و ۹۴۰ تومان بیشتر از سال جاری خواهد شد.

به عبارتی، محتمل ترین سناریوهایی که این روزها در بین کارفرمایان مورد بررسی قرار گرفته، حداقل دستمزد ۴۵۹ هزار و ۸۴۰ تومانی و یا ۴۶۷ هزار و ۶۴۰ تومانی برای سال ۹۲ است.

۹ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. کوروش گفت:

  بااین همه تورم واقعآ 18% افزایش حقوق را به کدام زخم کارگر باید زد ، کارگری که هردو یا چند ماه یکبار یک ماه حقوق دریافت می کند و پیش پیش مالیات و کسورات دیگر ش را می پردازد !!!!!!!!!! چرا کارفرمایان محترم یک روز را در جایگاه کارگر سپری نمی کنند تا عینیت و اقعیت بار گرانی را بچشند

 2. سحر گفت:

  با نرخ تورم 250 درصدی این جز ????? مردم نیست که حداقل حقوق !!!!!! که زیر خط فقر قرار داره با نرخ 18 درصد زیاد بشه. هیچ اظهار نظری جایز نیست. همین سکوت کافیه.

 3. مجید گفت:

  تورم واقعا 18درصد است ؟ وقتی خط فقر 800هزار تومان است یعنی کارگربا حقوق 500000تومان هم هر سال فقیرتر شده است .

 4. علی .م گفت:

  حقوق بره بالا کارخانه ها ورشکست شوند همه بیکار بشن بهتره یا مدتی با حقوق کم همه بسازند؟؟؟؟؟
  تو شرایط بحرانی کارخانه ها باید معجزه کننده که ورشکست نشوند.

 5. آرش گفت:

  بهتره کارفرمایان محترم به آخرت خودشان هم فکر کنند که آنها هم روزی مثل ما کارگران میمیرند

 6. فيروز بوستاني گفت:

  لطفا مشخص گردد پاسخ سوالات مربوط به ماليات كاركنان شركت حفاري را كجا بايد جوستجو كرد

 7. راستگو گفت:

  با لین اوضاع اقتصادی بیشتر از اینها انتظار از شما نداریم این وسط فقط قشر ضعیف و کم درآمد بدبخت تر میشن

 8. حسین گفت:

  اگه 130% اظافه بشه مثل سال 1389 میشیم کمتر از این یعنی فقر بیشتر ، وام بیشتر ، و بدهکاری بیشتر …………زندگی کارگران به پایان میرسه……….

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11