شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

لایحه اصلاح قانون کار

در حالی که با وجود گذشت شش روز از ارائه لایحه اصلاح قانون کار به مجلس، بسیاری از نمایندگان مجلس، کارشناسان کارگری و به طبع بدنه جامعه کارگری از مفاد تغییرات نهایی ارائه شده در این لایحه اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند، خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به منظور فراهم آوردن امکان تبادل نظر پیرامون این تغییرات، متن کامل این لایحه را در قالب فایل PDF پیوست این خبر در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

 

علاوه بر متن کامل لایحه، این خبرگزاری قصد دارد از امروز با انتشار تفکیکی بندهای مورد مناقشه لایحه اصلاح قانون کار و تطبیق تغییرات مد نظر دولت و مواد فعلی قانون، تحلیل مختصر و بی‌طرفانه‌ای از آنچه پس از اعمال این تغییرات رخ خواهد داد، به مخاطبان خود به ویژه جامعه کارگری ارائه دهد.

 

گفتنی است، تغییرات مورد نظر دولت در لایحه ارسالی به مجلس، شامل تسهیل شرایط اخراج کارگران، رسمیت بخشیدن به انعقاد قراردادهای موقت برای مشاغل دائمی، تسهیل شرایط خاتمه قرارداد موقت پیش از اتمام، افزودن شرایط اقتصادی کشور به معیارهای تعیین دستمزد کارگران، افزودن چندین مقام دولتی به شورای عالی کار که در قانون فعلی ماهیتی سه جانبه دارد و از مهم‌ترین وظایفش تعیین دستمزد سالانه کارگران است و… می‌شود.

۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. داريوش گفت:

  لينك فايل پي دي اف كجاست؟   

 2. carnosine eye drops گفت:

  مفاد لایحه اصلاح قانون کار برای کسانی که درجریان جلسات سال گذشته این کمیته سه جانبه هستند شوک آور بود/ این لایحه تنها از روی رفع تکلیف و بدون توجه به واقعیت‌های موجود نوشته شده است/ دولت لایحه اصلاح قانون کار را خودسرانه تهیه کرد.

 3. فيروز بوستاني گفت:

  با سلام
  به استحضار مي رساند . كه كاركناندستگاههاي حفاري شركت ملي حفاري به صورت دوهفته كار و دوهفته استراحت در بيابانهاي اطراف شهر هاي ايران مشغول به كار هستند . و از نظر مناطق توسعه و يا كمتر توصعه يافته مي بايست از بخشودگي 50% بهره مند گردند . اما متاسفانه 100%ماليات از انها كسر مي گردد . براي احقاق حق اين زحمتكشان چه بايد كرد؟
  براي مثال چهاهي گچساران در بيابانهاي بين گچساران تا بهبهان مستقر شده اند. در صورتي كه به نام چهاهاي گچساران معرفي شده اند .لطفا رهنمود لازم ازسال گردد.

 4. فيروز بوستاني گفت:

  با سلام
  كاركنان دستگاههاي حفاري در كمپهاي به صورت كاروان 14 زوز كاري را به صورت يك هفته شب كار و يك هفته روز كار انجام وظيفه مي نمايند . وبعد از چهارده روز كار به محل سكونت خود اعزام مي گردند . از انجا كه در كاروان و بدون هيچگونه امكانات رفاعي به حفر چهاي نفت مشغول به كار هستند . به چه صورت مي توان مميزين مالياتي را متقاعد كرد كه ماليات اينگونه از شاغلين كه سهوا به دليل كه چاههاي حفاري هر منطقه به نام شهر مرد نظر نامگذاري مي گردند . بايد 50% بخشودگي مالياتي را ثابت گردد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11