شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم

  متن کامل قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغی توسط رئیس جمهور منتشر شد. حسن روحانی رئیس جمهور قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را که شامل ۶۰ بند اصلاحی است، برای اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است. براساس این قانون، به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شدند اطلاعات […]

جدول حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار 1383 تا 1394

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۴ سقف ممنوع‌الخروجی بدهکاران مالیاتی را تعیین کردند.

چه اقلامي از پرداختهاي كارگاه در محاسبه عيدي و پاداش كارگران منظور  مي گردد ؟ آنچه كه مبناي محاسبه و پرداخت عيدي و پاداش پايان سال كارگران مشمول قانون كار قرار مي گيرد مزد و فوق العاده هايي است كه كارگر به مناسبت اشتغال در شغل مربوط دريافت مي دارد به عبارت ديگر مزايايي كه […]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

تسليم الکترونيکي ليست حقوق کارکنان   به منظور تسهيل در دريافت اطلاعات ماليات بر درآمد حقوق و جلب رضايت مؤديان محترم مالياتي و کاهش هزينه ها و صرفه جويي در زمان، سازمان امور مالياتي اقدام به طراحي و پياده سازي سيستم مکانيزه ماليات بر درآمد حقوق نموده است. در اين سيستم اطلاعات پرداخت کنندگان و […]

ثروتمندترين سياستمداران جهان

ثروتمندترين سياستمداران جهان
چه كسي پولدارتر است
جام جم آنلاين:
شاید كمتر كسی باشد كه با هدف ثروتمندتر شدن پابه‌عرصه پرخطر و دست‌انداز سیاست بگذارد، اما در برخی مواقع، سیاستمداران با زدوبندها به یكی از ثروتمندترین افراد روی كره‌خاكی تبدیل می‌شوند.
@HesabdaryCom ثروتمندترين سياستمداران جهان

 

در اینجا، فهرستی از 11 سیاستمدار ثروتمند جهان ارائه می‌شود كه در ميان آنها اسامی مقام‌های محلی، وزرای خارجه، اعضای كنگره و شاهزادگان برخي کشورها جلب توجه می‌كند.

1ـ عبدالله بن عبدالعزیز

نفر اول این فهرست كسی نیست بجز عبدالله بن‌ عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی. برآوردها نشان می‌دهد وی دارای سرمایه افسانه‌ای 21 میلیارد دلاری است. عبدالعزیز در سال 2005 به پادشاهی این كشور ثروتمند عربی رسید. پادشاه عربستان در هفت سال گذشته، توجه اصلی خود را بر توسعه و تقویت اقتصادی شهرها متمركز كرده است. وي همچنین چند پروژه رفاهی عظیم در شهرهای مختلف به مورد اجرا گذاشته و 2 دانشگاه نیز تاسیس كرده است.

2ـ حسن البلكیاح

سلطان بلكیاح در برونئی سكونت دارد و از سال 1976 ريیس دولت این كشور بوده است. دارایی‌های وی 20 میلیارد دلار است و عمده آن از صنعت نفت و گاز تامین می‌شود. وی مجموعه گران‌قیمتی از ماشین‌های لوكس (هفت هزار ماشین) را در اختیار دارد. 2 اقامتگاه رسمی وی در ایستانا و نوروالایمان از بزرگ‌ترین كاخ‌های جهان به شمار می‌آید.

3ـ مایكل بلومبرگ

بلومبرگ جایگاه سوم ثروتمندترین سیاستمدار جهان را به خود اختصاص داده است. مایكل بلومبرگ، موسس و مالك شركت اطلاع‌رسانی و خبری مالی بلومبرگ آمريکاست. هم‌اكنون این موسسه سه میلیون مشترك دارد. ثروت وی حدود 18.1 میلیارد دلار برآورد شده است. بلومبرگ دارای مدرك ام‌بی‌ای از كالج تجارت هاروارد است و هم‌اكنون برای سومین بار در سمت شهردار نیویورك فعالیت می‌كند.

4ـ سونیا گاندی

شاید كمی تعجب‌آمیز باشد، اما سونیا گاندی نفر چهارم ثروتمندترین سیاستمداران دنیا محسوب می‌شود. وی كه هم‌اكنون ريیس كنگره ملی هند است، حدود 19 میلیارد دلار ثروت و دارایی دارد. گاندی كه خود دارای ریشه ایتالیایی است، به عنوان رهبر حزب كنگره، نقشی مهم و تاثیرگذار در احیای مجدد قدرت این حزب ایفا كرده است.

5ـ خلیفه بن‌زائد النهیان

ثروت زائد النهیان، امیر ابوظبی حدود 18 میلیارد دلار است. وی ریاست بزرگ‌ترین صندوق بین‌المللی مالی دولتی جهان را به عهده دارد. بن‌زائد هم‌اكنون كنترل 97.8 میلیارد بشكه ذخاير نفت اثبات شده جهان را در اختیار خود دارد.

6ـ ولادیمیر پوتین

پوتین كه هم‌اكنون سومین دوره ریاست‌جمهوری خود را آغاز كرده نیز در فهرست ثروتمندترین سیاستمدار جهان قرار دارد. البته در خصوص ثروت وی ارقام مختلفی بین 180 هزار تا 40 میلیارد دلار ذكر می‌شود. وی در سال 2007 از سوی مجله تایم به عنوان مرد سال انتخاب شد. با توجه به سرمایه‌گذاری‌های پوتین در شركت‌ها و موسسات مختلف برخی ثروت وی را حدود 40 میلیارد دلار تخمین می‌زنند.

7ـ ساویتری جندال

نام یك سیاستمدار هندی دیگر نیز در این فهرست خودنمایی می‌كند. ساویتری جندال عضو مجلس قانونگذاری در هاریاناست و ثروت وی حدود 13.2 میلیارد دلار است. در سال 2011، جندال به عنوان ثروتمندترین زن هند خود را مطرح كرد. وی هم‌اكنون عضو اجرایی هیات امنای شركت فولاد خانواده جندال‌ است كه مدیریت آن در اختیار فرزندان خود اوست.

8ـ ژانگ كینگ هو

ژانگ، عضو شورای خلق ملی چین است و حدود 10.8 میلیارد دلار دارایی دارد. وی یكی از 15 تاجر چینی است كه نفوذ زیادی در سیاستگذاری‌های این كشور دارد. طبق گزارش‌های مجله فوربس، ژانگ درصدد گسترش فعالیت‌های خود در بخش منابع طبیعی است.

9ـ سرژ داسالت

سرژ یكی از اعضای مجلس سنای فرانسه است و دارایی‌های وی چیزی حدود هشت میلیارد دلار برآورد شده است. داسالت همچنین مدیر گروه داسالت و مالك روزنامه فیگاروست. گروه داسالت همواره از برنامه‌های مبارزه با سرطان و كودكان معلول حمایت به عمل می‌آورد.

10ـ سیلویو برلوسكنی

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا در رتبه دهم این فهرست قرار می‌گیرد. دارایی‌های برلوسكنی به چیزی حدود 7.8 میلیارد دلار می‌رسد. وی تاكنون چند بار به سمت نخست‌وزیری در ایتالیا رسیده است، هر چند در نوامبر 2011 و پس از برخی رسوایی‌های اخلاقی از سمت خود استعفا كرد.

11ـ هانس آدام دوم

هانس، شاهزاده لیختن اشتاین است و رتبه آخر این فهرست را به خود اختصاص داده است. دارایی وی حدود چهار تا 7.6 میلیارد دلار برآورد شده است. هانس آدام دوم دانش‌آموخته رشته مدیریت و اقتصاد از دانشگاه سنت‌گالن است. وی مالك گروه بانكداری LGT و همچنین یك مجموعه هنری ارزشمند است كه در موزه لیختن اشتاین به نمایش در آمده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11