شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

راهنمای عضویت

Delivered by FeedBurner

‼️ اطلاعیه ‼️ ✍️کانال حسابداری دات کام در نظر دارد؛ به مناسبت هفته و روز حسابدار و همچنین تجلیل از زحمات شما عزیزان ، مسابقه ای که عمدتا” از میان مطالب مندرج در کانال و مطالب حرفه، میباشد ،بین اعضای محترم برگزار نموده و به قید قرعه به تعدادی از منتخبین جوایزی 🎁  اهدا نماید. […]

جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴   جهت دانلود جدول مالیات حقوق سال ۱۳۹۶و مقایسه آن با سالهای ۹۵ و ۹۴  اینجا   کلیک بفرمایید.    

حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان رسید 🔻در آخرین جلسه شورای عالی کار،  نمایندگان #کارگران کارفرمایان و دولت تصمیم گرفتند حقوق کارگران برای سایر سطوح مزدی ١٢ درصد به اضافه روزانه ۶٧۶٨ ریال افزایش یابد. حداقل حقوق کارگران با ۱۴.۵ درصد رشد از ٨١٢ هزارتومان به ٩٣٠ هزارتومان […]

خدمات حسابداری به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ از معافیت مالیاتی حقوق بگیران تا سقف دو میلیون تومان خبر داد.   حقوق کمتر از دو میلیون تومان از مالیات معاف شد محمد مهدی مفتح گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ پیشنهاد داده بود که حقوق بگیرانی که حقوق آن ها سالیانه تا […]

خدمات حسابداری به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد. مطالب مرتبط : آخرین فرصت بخشودگی 100درصد جرائم تامین اجتماعی شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی ابلاغ شد کارفرمایان می‌توانند […]

خدمات حسابداری ، جدول اکسل محاسبه اقساط تسهیلات بصورت ساده و پلکانی روش جدید و قدیم مطالب مرتبط : جداول محاسبه نسبت های مالی در اکسل محاسبه اقساط وام بانکهای خصوصی و دولتی جدول مقایسه قانون مالیات های مستقیم جدید با قدیم فایل اکسل محاسبه مالیات حقوق سال 1391 https://www.telegram.me/hesabdarycom جدول مالیات حقوق سال 1393 […]

  مطالب مرتبط : مهلت ارسال معاملات فصلی زمستان 1391 تا پایان اردیبهشت تمدید شد تمدید مهلت ارسال “صورت معاملات” به سازمان امور مالیاتی تا 28 اسفند ماه 92 تمديد مهلت ارسال الكترونيكي اطلاعات معاملات فصل بهار تا 31 مرداد مهلت تسلیم و ارسال یا تکمیل فهرست اطلاعات معاملات چهار فصل سال 1391 ( بهار […]

  رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098   رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098

به وب سایت حسابداری دات کام ، رضا جلالی ، خوش آمدید.سرویس ویژه مشاوره تلفنی در مشهد ۹۰۹۵۱۱۰۰۹۸ و سایر شهرستانها ۰۹۱۵۵۰۱۰۰۹۸

 

حقوق هر مدیر مشمول قانون کار 2727900 تومان

جدول ۷ ساله تغییر حقوق مدیران
براساس مصوبه شورای‌عالی کار، هر مدیر مشمول قانون کار در سال ۹۱ می‌تواند به میزان ۲۷۲۷۹۰۰ تومان حقوق دریافت کند که با حداقل ۳۸۹۷۰۰تومانی کارگران، ۲۳۳۸۲۰۰ تومان اختلاف دارد.

به گزارش مهر، یکی از استفاده‌های جانبی مصوبه حداقل دستمزد سالیانه کارگران و مشمولان قانون کار که معمولا در یکی دو ماه پایانی هر سال ارائه می شود، تعیین حداکثر حقوق مدیران مشمول قانون کار و همچنین تعیین حداقل دستمزد سایر سطوح مزدی (آنهایی که حداقل حقوقی بیشتر از مصوبه سالیانه قانون کار دریافت می کنند)، است.

هرچند مدیران و مشمولان دریافت بالاترین حقوقها در بنگاه ها و واحدهای مختلف اقتصادی کشور، کمتر از ۱۰ درصد کل مشمولان قانون کار را تشکیل می دهند اما فراهم بودن امکان دریافت تا ۷ برابر حداقل دستمزد مصوب سالیانه کارگران، شکاف قابل توجهی را در این بخش به وجود آورده است.

براساس قوانین موجود هر مدیر می تواند در سال تا ۷ برابر حداقل دستمزد یک کارگر را دریافت کند که طبق مصوبه ۳۸۹۷۰۰ تومانی سال جاری کارگران، این مبلغ در سالجاری برای مدیران ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان است.

البته درست است که طبق مصوبه شورای عالی کار برای سال ۹۱ مدیران مشمول قانون کار می توانند مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در بهترین وضعیت دریافت کنند، اما این مبالغ در بنگاه های مختلف تفاوت دارد و بر اساس وظایف مدیران، نوع کار تخصصی مدیر و همچنین توافق با مدیران ارشد بنگاهها می تواند به مراتب بیشتر و تا ۲ برابر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز باشد.

به صورت کلی، برای سال جاری هر مدیر حداقل بگیر که البته در قانون حداکثر دریافتی ذکر شده است، از افزایش ۴۱۵ هزار و ۸۰۰ تومانی حقوق خود برخوردار خواهد شد.

مبلغ دریافتی مدیران در سال جاری نسبت به کارگران و سایر سطوح مزدی مشمول قانون کار، به میزان ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان اختلاف دارد و به عبارتی به نسبت حداقل دستمزد ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومانی کارگران؛ هر مدیر بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اضافه تر دریافت می کند.

مبلغ دریافتی مدیران مشمول قانون کار در سال گذشته ۲ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است که به نسبت حداقل دستمزد ۳۳۰ هزار و ۳۰۰ تومانی کارگران؛ یک شکاف ۱ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۸۰۰ تومانی در مورد اختلاف حقوق کارگران و کارفرمایان وجود داشته است.

به صورت کلی میزان حداکثر دریافتی مدیران مشمول قانون کار در هر ماه از سال ۸۵ تا ۹۱ به میزان ۱۶۰ درصد افزایش یافته است و از ۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. همچنین افزایش ۱۹۱هزار و ۸۵۶ تومانی حقوق سال ۸۵ مدیران به ۴۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان در سال ۹۱ بالغ شد.

اما در این مدت میزان حداقل دستمزد کارگران مشمول قانون کار به میزان ۶۱ درصد افزایش یافته است و مبلغ آن نیز از ۱۵۰ هزار تومان در سال ۸۵ به ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان در سال ۹۱ رسیده است. میزان رشد دریافتی سالیانه حداقل حقوق کارگران در سال ۸۵ نیز ۲۷ هزار و ۴۰۸ تومان بود که در سال ۹۱ به ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

علی دهقان کیا در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در سال جاری مدیران مشمول قانون کار شاغل در واحدهای مختلف اقتصادی و بنگاه ها می توانند تا ۷ برابر حداقل دستمزد سال جاری کارگران دریافت کنند، سقف نهایی آن را ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان دانست.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، اظهار داشت: کمتر از ۱۰ درصد و چیزی بین ۵ تا ۱۰ درصد از کل افراد مشمول قانون کار کشور در این ردیف دریافتی قرار می گیرند.

دهقان کیا فرمول محاسبه حقوق مدیران را مصوبه شورای عالی کار اعلام کرد و بیان داشت: هر ساله میزان دریافتی و رشد حداکثر دریافتی مدیران پس از تصویب میزان حداقل دستمزد سال آینده کارگران مشخص و قابل اعمال می شود.

جدول ۷ ساله تغییرات حقوق کارگران و مدیران مشمول قانون کار
میزان افزایش دریافتی مدیران نسبت به سال قبل (تومان) میزان افزایش دریافتی کارگر نسبت به سال قبل (تومان) حداکثر دریافتی مدیران (تومان) حداقل دستمزد کارگران (تومان) سال
۱۹۱۸۵۶ ۲۷۴۰۸ ۱۰۵۰۰۰۰ ۱۵۰۰۰۰ ۸۵
۲۳۱۰۰۰ ۳۳۰۰۰ ۱۲۸۱۰۰۰ ۱۸۳۰۰۰ ۸۶
۲۵۶۲۰۰ ۳۶۶۰۰ ۱۵۳۷۲۰۰ ۲۱۹۶۰۰ ۸۷
۳۰۷۴۴۰ ۴۳۹۲۰ ۱۸۴۴۶۴۰ ۲۶۳۵۲۰ ۸۸
۲۷۶۳۶۰ ۳۹۴۸۰ ۲۱۲۱۰۰۰ ۳۰۳۰۰۰ ۸۹
۱۹۱۱۰۰ ۲۷۳۰۰ ۲۳۱۲۱۰۰ ۳۳۰۳۰۰ ۹۰
۴۱۵۸۰۰ ۵۹۴۰۰ ۲۷۲۷۹۰۰ ۳۸۹۷۰۰ ۹۱
 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11