شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید

لطفا ایمیل خود را وارد کنید

راهنمای عضویت

Delivered by FeedBurner

  ۱- منظور از ساعات کار چیست و آیا ساعات صرف غذا جزء ساعت کار کارگران به حساب می آید؟ همانگونه که ماده ۵۱ قانون کار نیز به آن تصریح دارد ساعت کار در این قانون مدت زمانی است که کارگر نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می […]

بخشنامه کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار(بن کارگری) ماهیانه از ۰۱/۰۵/۱۳۹۲ مطابق بخشنامه وزیر مطالب مرتبط : ابلاغ مصوبه شورای‌عالی کار مبنی بر افزایش بن کارگری از ۳۵هزار تومان به ۵۰هزار تومان جدول حقوق سال ۱۳۹۲ با توجه به اصلاحیه بن کارگری چقدر باید برای نماینده مجلس شدن هزینه کرد؟! مالیات حقوق سال ۹۱ تا تصویب […]

جدول حقوق سال ۱۳۹۲ با توجه به اصلاحیه بن کارگری       مطالب مرتبط : ابلاغ مصوبه شورای‌عالی کار مبنی بر افزایش بن کارگری از ۳۵هزار تومان به ۵۰هزار تومان مثال محاسبه مالیات حقوق خرداد با توجه به ابلاغ معافیت سال ۹۱ بخشنامه جدول معافیت مالیاتی حقوق کارکنان بخش خصوصی و دولتی در سال […]

با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای اجرایی تأمین‌اجتماعی؛ بخشودگی جرائم تامین اجتماعی در اجرای قانون بودجه سال ۹۲ سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای به ادارات کل تامین اجتماعی سراسر کشور دستور اجرای بخشودگی جرائم تامین اجتماعی را در راستای قانون بودجه سال ۹۲ صادر کرد. مطالب مرتبط : تمدید بخشودگی جرائم مالیاتی به مدیران کل […]

  تحت هیچ عنوانی از ارائه اظهار نامه مالیاتی خودداری نکنید. چون ۲ نتیجه منفی در پی خواهد داشت: ۴۰ درصد از مالیات مشمول را جریمه میشویم که به هیچ عنوان هم قابل بخشودگی نیستو دوم اینکه از معافیت مالیاتی هم نمیتوانیم استفاده کنیم. آخرین مهلت ۳۱ تیر ماه است      دانستنیهای مالیاتی : […]

آخرین ویرایش فایل اجرایی نرم افزار(فایل EXE) سیستم مالیات بر حقوق نسخه ۱٫۱٫۴۰ ۱۳۹۲/۰۱/۰۴ مطالب مرتبط : نرم افزار تهیه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نرم افزار ارسال لیست حق بیمه نسخه ۲٫۶ فایل اکسل محاسبه مالیات حقوق سال ۱۳۹۱ نرم افزار تهیه اظهارنامه مالیاتی بصورت رایگان دانلود نرم افزار اظهارنامه الکترونیکی – اشخاص حقوقی […]

راهنمای طبقه بندی صاحبان مشاغل (بند الف، بند ب، بند ج) مطالب مرتبط : دستورالعمل و راهنمای نصب، تنظیم و تکمیل اظهارنامه اشخاص حقوقی پرسش و پاسخهای متداول اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۰ نسخه PDF اظهارنامه اشخاص حقوقی عملکرد سال ۱۳۹۰ (آماده سازی در تاریخ ۲۰/۰۳/۱۳۹۱ – نسخه ۴٫۰٫۰٫۰) دانلود نرم افزار اظهارنامه الکترونیکی – […]

 
رضا جلالی کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت مالی تلفن 09155010098

به وب سایت حسابداری دات کام ، رضا جلالی ، خوش آمدید.سرویس ویژه مشاوره تلفنی در مشهد 9095110098  و  سایر شهرستانها 09155010098

بخشنامه حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۲

بخشنامه حقوق و دستمزد سال  ۱۳۹۲

 

بخشنامه حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۲ برای دریافت آن اینجا کلیک کنید.

 

 

به گزارش خبرنو به نقل از مهر؛ در بخشنامه شش بندی اسدالله عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مزد ۹۲ کارگران آمده است: شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت، کارفرمایان و کارگران) در جلسه مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۱، پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۲، در اجرای ماده ۴۱ قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و همچنین با توجه به مقتضیات بنگاه های تولیدی و کارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.

۱- از اول سال ۱۳۹۲ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۱۶۲۳۷۵ ریال (یکصد و شصت و دو هزار و سیصد و هفتاد و پنج ریال) تعیین می گرد. همچنین از اول سال ۱۳۹۲ سایر سطوح مزدی نیز روزانه ۱۰ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا (موضوع ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه ۱۹۴۸۵ ریال به نسبت آخرین مزد در سال ۱۳۹۱ افزایش می یابد.

تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ ۱۶۲۳۷۵ ریال (یکصد و شصت و دو هزار و سیصد و هفتاد و پنج ریال) بند (۱) کمتر شود.

۲- به کارگرانی که در سال ۱۳۹۲ دارای یکسال سابقه کار شده و یا یکسال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد روزانه مبلغ ۳۰۰۰ ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره ۱: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستور العمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و و جبران خدمت صورت می گیرد.

تبصره ۲: به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال ۱۳۹۱، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

تبصره ۳: بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۱ شورای عالی کار و در راستای مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال ۱۳۹۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و با یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگروه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

۳- بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۸۷/۷/۲۱ شورای عالی کار در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۲ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره ۳ ماده ۲۶ قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متاهل یا مجرد) ماهانه مبلغ ۳۵۰۰۰۰ ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.

۴- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (۱) و تبصره یک بند (۲) در کارگاه هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می باشند و نیز در مورد کارگران کارمزدی و هم چنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستور العمل های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.

۵- مقررات این مصوبه شامل حال دانش آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال ۱۳۹۲ به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می یابند، نخواهد شد.

۶- واحدهای مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می توانند نسبت به افزایش و برقراری مزایا در قالب موافقت نامه های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.”

 

۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. شهیار حیامنش می‌گه:

  با تبریک سال نو و درود و سپاس فراوان از زحمات شما که ارزش بسیار زیادی برای من داشته است. از روزی که مشترک شما شدم دیگر در سایت های خبری و دولتی سرگردان گرفتن خبر یا بخشنامه جدید نیستم و اطلاعاتم همیشه به روز است. اگر بتوانم در تلاشی که می کنید سهیم باشم خوشحال می شوم.
  موفق باشید

 2. وسی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید و خدا قوت و تبریک سال نو . ممنون . دست شما درد نکنه .

 3. حسین می‌گه:

  مرسی از اطلاع رسانی -متاسفم برای این افزایش دست مزد ………… واقعا ناعادلانست………….

 4. بهناز می‌گه:

  مرسی از اطلاع رسانی -متاسفم برای این افزایش دست مزد ………… واقعا ناعادلانست………….

 5. reza jalaly می‌گه:

  ماجرای مبهم حق اولاد سال ۹۲ کارگران

  حسن زاده- پیرو تماس یکی از شهروندان با تحریریه روزنامه مطلع شدیم که با وجود اعلام افزایش حق اولاد کارگران به ۶۲هزار تومان، همزمان با افزایش دستمزد پس از نشست ۲۱ اسفند سال گذشته شورای عالی کار، بخشنامه صادر شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دستمزد ۹۲ در این باره سکوت کرده است و عجیب تر این که بخشنامه صادره از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی میزان حق اولاد را ماهیانه ۴۸۷هزار و ۱۲۵ریال اعلام کرده است که ….تفاوت حدود ۱۵هزار تومانی حق اولاد ماهیانه را به ازای هر فرزند نشان می دهد.۲۱اسفند سال گذشته سرانجام پس از چند جلسه شورای عالی کار درباره میزان دستمزد سال ۹۲ کارگران به توافق رسید. همزمان با افزایش ۲۵درصدی حداقل دستمزد کارگران، اسدا… عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درگفت وگو با خبرگزاری فارس از افزایش حق اولاد سال ۹۲ کارگران به ۶۲هزار تومان خبر داده بود. این درحالی است که حق اولاد سال گذشته کارگران ۳۸٫۹۷۰ تومان بود. لذا بر مبنای گفته سرپرست وزارتخانه حق اولاد کارگران در سال جاری باید حدود ۲۳هزار تومان افزایش یابد درحالی که بر اساس بخشنامه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی میزان افزایش حق اولاد امسال کارگران کمتر از ۱۰هزار تومان خواهد بود. همه این محاسبات و اظهارنظرها درحالی است که براساس قانون حق اولاد ماهانه برای یک فرزند معادل حداقل دستمزد روزانه ×۳ می باشد که براساس این فرمول رقم اعلام شده در بخشنامه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی صحیح می باشد اما در هر صورت عددی که سرپرست وزارت کار برای حق اولاد امسال اعلام کرده است و تفاوت آن با بخشنامه اداره کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و سکوت در این باره در بخشنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جای شگفتی دارد؟!

  منبع روزنامه خراسان ۱۳۹۲/۰۱/۱۷

دیدگاه خود را به ما بگویید.

صفحه 1 از 11